Condoor
De Fietsenwinkel
Zeewolde Actueel
Club Webware
Nu-Swift
Hyundai
Wolter-Koops

U bent hier: Home › Nieuws

Nieuws

Laatste WTC-nieuws: Rob van Zetten en kramp: het lek is boven
   (31-1-2010)

 

Na m`n periode als licentiehouder voor het wielrennen en cyclocross en een pauze heb ik een jaar of 10 terug weer het fietsen opgepakt.  Dit keer als toerfietser met hele andere ambities. Niet meer de stress en de zenuwen van de koers maar de focus op genieten.  Dus destijds mezelf beloofd nooit meer een rugnummer op te doen en lekkere toertochten te gaan rijden.  

Uiteraard moest voor mij het fietsen wel uitdagend zijn en heb ik toegelegd op het rijden van (toer)klassiekers zoal Milaan ? San Remo, Parijs Roubaix, Waalse Pijl en Giro Lombardia. Hiervoor moesten natuurlijk wel de kilometers gemaakt worden om de ritten met een gemiddelde lengte van 250km te kunnen rijden op gezonde manier.  Later kwamen hier dan toch wel wat cyclo`s en marathonwedstrijden bij op de ATB (weg voornemen over rugnummers).

De mensen die mij al wat langer kenden weten dat ik al die jaren een probleem had met  spierkrampen en soms in hele forse vorm waarbij ik tijdens een marathon 10 ? 15 keer moest staan of lopen omdat fietsen niet meer ging. Of dat ik tijdens een heuvelklassieker na 80 km al halfweg de helling dubbel stond van de kramp. Afstappen was er niet bij met als gevolg dat ik soms een goeie week last hield tot spierscheurtjes aan toe.

Iedereen had wel goeie adviezen ?je moet meer drinken? of ? je moet anders trainen?  of ?je voeding moet anders ?  uiteindelijk goeie adviezen maar niet veel verbetering. 

In 2009 stond voor mij Duchenne Heroes op de rol en ja 7 dagen een marathon van 100km te fietsen zou een hele uitdaging worden met het oog op spierkramp.  In de voorbereiding zou ik ook voor het eerst de hele marathons gaan rijden over 100+ km terwijl m`n spieren meestal na 40- 50 km helemaal klaar waren. 

Voor de begeleiding kwam ik in contact met Ingrid van der Vlist van Altius fysiotherapeutisch test & trainingscentrum  die me klaar wilde stomen voor dit avontuur. Na een duidelijke inspanningstest werd ook het beginpunt bepaald alsmede een schema naar de verschillende gewenste pieken. Ook ben ik op haar advies Magnesium ampullen van Powerbar gaan gebruiken. Ik ben zelf niet zo van die middeltjes, ik was ook absoluut niet overtuigd vooraf maar het resultaat was verbluffend.   Je mag maximaal 1 zo`n ampul per dag innemen en dat heb ik rondom zware trainingen, wedstrijden en een Duchenne Heroes gedaan en heb dit jaar zonder kramp overleefd!! Zelfs na de inspanning komt de kramp niet als je gevouwen achter in de auto zit en een ieder weet hoe het is om dan kramp te krijgen.  Maar dat laatste zou ook deels veroorzaakt kunnen zijn door het gebruik van de hersteldrank in mijn geval Peptiplus.

Ook hiermee heb ik superervaring opgedaan om daags na zo`n inspanning weer relatief fris (ook in de benen) te zijn. 

Zoals ik het in de titel al aangaf is bij mij het lek boven en hoewel het allemaal geen wondermiddelen zijn en je nog steeds zelf moet fietsen is het voor net datgene extra wat mijn fietsplezier helpt verhogen. Dat is nou net datgene wat ik zoek. Loop je ook tegen deze zelfde problemen aan probeer het eens uit. Altius en Bike Totaal Zeewolde zijn dealer van Powerbar.

Rob.   

 

Zoek in site:
Kilometervreter

Mei 2010:
Snelle Frank

 
Inloggen
Wachtwoord opslaan?
Wijzig wachtwoord
Wachtwoord vergeten?
Deelnemers
Klassement
Klassement 2008
Kilometervretercompetitie Mei 2010
Update kilometerstand april 09
2004/2005
Bike Totaal TK 2005
Bike Totaal TK 2004
Tourklassement 2003
Bike Totaal TK 2007
Bike Totaal Toerklassement 2006
Tourklassement 2002
Wegritten-Overzicht
ATBritten-Overzicht
Evenementen (tochten/cyclo's/MTBmarathons)
Aanbevolen Ritten
Kilometervretercompetitie »
Overige Activiteiten (vergaderingen/feesten...)
Tourklassementen ATB »
Tourklassementen weg »
Kalender
Verslagen
Foto's
GPS-routes
Video's
Waaierrijden
Omloop Flevoland
Spinnen
Condoor
De Fietsenwinkel
Nu-Swift
Zeewolde Aktueel
Club Webware
Lid worden?
Bestuur / commissies
ATB-afdeling
Clubbladen
Clubkleding
Huishoudelijk reglement
Openstaande kledingbestellingen
Spelregels toerfietsen Wielertourclub Zeewolde